Koristus

Heiiii, armsad lugejad! Mul on kirjutamisest nii pikk paus olnud, et lausa piinlik. Suvi oli mõnus, soe ja pikk. Aga see ei tähenda sugugi, et oleksin pakendivabast elustiili poole püüdlemisest loobunud! Pigem on just mitmed asendused muutunud nii loomulikuks, et ei pane enam isegi tähele. See tõestab mulle üha enam, et me oleme lihtsalt paljude asjade ja tegevustega harjunud ning neid on alati võimalik muuta. Kui vaid seda soovime.

Green goes with everything, Sloan Barnett

Selle postituse pühendan lihtsalt koristustamisele – sest me kõik teeme seda (loodetavasti). Olin ligi 10a tagasi lugenud mitmeid artikleid ja raamatuid sellest, et tavapärased koristusvahendid on jubedat keemiat täis. Juba siis läksin päevapealt ökopoodi ja soetasin endale looduslikke koostisosi sisaldavad koristusvahendid. Alates sellest ajast pole tahtnud enam üldse karmimate vahendite juurde tagasi minna, sest need juba lõhnavad liiga tugevalt ja ebameeldivalt. Nüüd aga sai aru, et ega needki ei pruugi just kõige paremad olla ja tohutult pakendeid toota on ka planeedi suhtes vastutustundetu. Mul on üldiselt vähe raamatuid füüsilisel kujul, aga vanast ajast oli jäänud alles hea raamat “Green goes with everything” Sloan Barnetti poolt. Seal on mitmeid häid nippe ja retsepte erinevate valdkondade kohta, mitte ainult koristuse. Võtsin sealt siis esimese lihtsa retsepti, millega saaksin puhtaks oma vannitoa.

 

Isetehtud universaalpuhastajaks on vaja:

Spreipudelit
6 dl vett
1/2 dl äädikat
1 spl sidrunimahla või mõned tilgad sidruni eeterlikku õli

Voila – sega ja pritsi puhastamist vajavatele pindadele.

Isetehtud universaalpuhasti

Sidrun aitab äädika lõhna neutraliseerida. Äädikat ei tohi kindlasti liiga palju panna, muidu hakkab liiga vängelt haisema.

Taaskasuta vanu rätikuid

Kunagi Taanis ülikooliharidust omandades, sai kooli kõrvalt ka koristustööd tehtud. Sellest ajast on jäänud külge üks nipp, mis tegelikult on täielik taaskasutus. Ma arvan, et kõigil teist lähevad ilusad rätikud koledaks – otseselt nad katki ei ole, aga piisavalt määrdunud, et enam silmailu ei paku ja külalistele ei taha kohe kindlasti enam anda.Ma olen sellised rätikud korjanud kokku ja kasutan koristusel pindade puhastamiseks.

 

Teen alati nii:

  1. pritsin kraanikausi, segisti ja wc-poti eelneva spreiga üle
  2. puhastan kraanikausi švammiga ja wc-poti harjaga hoolikalt puhtaks
  3. loputan puhtaks
  4. pritsin veel peeglile spreid
  5. pühin kõik pinnad käterätikuga kuivaks

Loodan, et sellest nipist ja ülalmainitud retseptist on teile kasu ning saate veidi rohelisemalt ja ka tervist hoidvamalt oma kodu puhtana hoida.

Kindlasti ootan ka teie kommentaare, kui on veel häid nippe jagada 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles