Hello World! Hambahari

Kasutades ära suurepärast WordPressi pealkirja, jätsingi alles Hello World – tegemist on siiski minu esimese postitusega!

Ülimalt lihtne esimene samm plastiku- ja pakendivaba elustiili poole on vahetada välja oma hambahari.

Meie ökopoodides on müügil väga häid bambusest või puidust varrega hambaharju. Mul on olemas lausa 2 tükki:

 1. koduseks kasutamiseks
 2. reisimiseks – ostsin laste oma, mis on väiksem, kui tavahambahari.

 

Mina siiski kohe olemasolevaid hambaharju ära ei visanud, vaid mõtlesin, et kasutan kõik asjad võimalikult ribadek, nii et oleks ikka kasutatud. Siinkohal tahaksin ka mainida, et olen 10a kasutanud elektrilist hambaharja ja arvasin, et tagasiminek tavahambaharjale saab olema raske, kuid naudin täielikult oma lihaste abiga harjamist 🙂

Me kasutame hambaharja iga päev, ideaalis vähemalt 2x päevas. Hambaarstid soovitavad hambaharja välja vahetada iga paari kuu tagant. See teeb inimese kohta ~6 hambaharja igal aastal. Ainuüksi Eestis tähendab see igal aastal 7,8 miljonit äravisatud hambaharja. Millest koosneb üks täiesti tavaline hambahari?

 • Plastik (valmistatud toornaftast)
 • Kummist käepide
 • Nailonharjased
 • Pakend: plastik ja papp

Enamik neist materjalidest ei ole biolagunevad ja jäävad meie prügilatesse määramatuks ajaks. Hambaharju on palju avastatud ka meie ookeanitest ja rannikualadelt või on ära söödud mereelanike poolt. Ka põletamine pole lahendus – see vabastab meie keskkonda erinevaid toksilisi- ja kasvuhoonegaase.

See samm on ülimalt lihtne, nii et hääleta oma valikutega ja vali keskkonnasõbralik hambahari!

2 kommentaari

 1. Mis hambahari on bambusest hambaharja all? Kas sind ei häiri, et bambusest hambaharjal on loomsed karvad (eeldusel, et foto on sinu)?

  1. Pildil on puidust laste hambahari, mida kasutan reismisel. Sellel on tõesti seakarvadest harjased, mida ma enne ostu kahjuks põhjalikult uurida ei saanud (pakendit polnud). Ma pole küll 100% vegan, aga edaspidi valiksin toote, millel ei ole loomseid koostisosi – igapäevane hambahari on vegan 🙂
   Puidust hambaharja all on plastikust hambahari, mida enam kasutada ei soovi ning kui selle aeg on läbi, siis otsin võimalusi, et viia taastöötlemisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles