Kevad on käes!

Õues on mõnus kevad, rohi muutub iga päevaga aina rohelisemaks ja kohe-kohe lähevad ka puud lehte 🙂 Imeline! Ilusate ilmadega avastasin, et päike on maru ere ja vanad päikeseprillid ei kõlba enam mitte üldse – kriimustunud ja kõverad. Olles nüüd päris palju ookeanide (ja tegelikult kogu planeedi) reostuse kohta uurinud, siis ei suutnud mitte kuidagi enam plastikust raamiga prille osta.

Hakkasin otsima muid võimalusi ning sattusin päris mitmete toredate Eesti tegijate otsa, kes valmistavad puidust raamiga päikeserpille. Suurepäraseks valikuks osutus seekord Treefield, kes teevad veel lisaks ka puidust kikilipse (nii mõnegi avaliku elu tegelaste poolt populaarsed), käekellasid, rahakotte ja muid aksessuaare. Aga et mitte liiga ühekülgselt läheneda, siis väga huvitavaid puidust asju teevad veel näiteks ProsaWood, Bobo-Bird, Foresta ja ilmselt veel paljud tegijad.

Mis prillide valikul osutus veel oluliseks oli see, et nad oleksid võimalikult ajatu disainiga. Tahan oma elus omada võimalikult vähe asju ning kasutada neid maksimaalselt kaua. Seetõttu, olen hakanud hindama väga head kvaliteeti ja proovin mitte minna kaasa hetkemoega.

Miks valida Eestimaist?

  • Lähedalt toomine – väiksem looduse saastamine. Mida kaugemalt tuua, seda suurem ökoloogiline jalajälg sellel tootel on.
  • Toetab kohalikku majandust – toetame kohalikke ettevõtjaid ja sealseid töötajaid.
  • Omapärane disain, mis ei ole massitoodang. Suureks eeliseks eriti teistes riikides käies, sest saad alati olla eriline.

Milliseid ägedaid Eestimaiseid tooteid Sina kasutad ja soovitaksid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles