Reisimine

Ma liigun üsna tihti Tallinn-Tartu vahet ja rahvusvaheliselt lendan ca 2-3x kuus. Jah, lendamine on keskkonnale kahjulik, aga ma lihtsalt nii jumaldan reisimist, erinevate kultuuride kogemist ja uute kohtade avastamist, et ei kujuta ette, kuidas seda ilma lendamiseta efektiivselt ja kiiresti teha. Kahjuks hetkel ma sellest loobuda ei suuda, aga loodan, et tulevikus muutub lendamine palju keskkonnasõbralikumaks.
Reisides proovin alati võimalikult vähe asju kaasa võtta – Tln-Trtu marsruudil veel ka sellepärast, et käin peaaegu alati rongiga ja mida vähem näpu otsas vedada, seda lihtsam. Lennates on mul tihtipeale ainult käsipagas, mis tähendab automaatselt seda, et suuri vedelike potsikuid ja raseerimisžiletti ei saa kaasa võtta. Seekord käisin mõnusal nädalavahetuse reisil Berliinis, kus sain kokku oma seal elava sõbrannaga 🙂

Mis on olnud head nipid?

  • Lühemate reiside puhul mõelda läbi iga päeva sündmused ja vastavalt sellele garderoobi vajadused. Kui on on paju linna peal käimist, siis võtan alati hästi mugavas jalanõud.
  • Kui tean, et on ka mõni pidulik sündmus, siis võtangi kaasa ainult ühe piduliku kleidi/riietuse.
  • Proovin võimalikult palju komplekte kombineerida. Vaieldamatud ja aegumatud lemmikud on mustad teksad, mis sobivad absoluutselt kõigega. Näiteks praeguse 3-päevase reisi puhul rohkem pükse kaasa ei võtagi ja sobitan sinna juurde 3 erinevat pluusi/pusa/kampsunit.
  • Hakkasin just äsja reisimisel kasutama tahket šampooni ja seepi. Eeliseks on kindlasti see, et need ei käi vedelike alla ja lennates ei pea eraldi kilekotti toppima. Leidsin juhuslikult Realiseerimiskeskusest ägedad metallist karbid nende seepide transportimiseks (1€/tk), aga taolisi karpe on ka mujal müügil. NB! Veidi nalja pakub see, et metallkarbid ei valgustu käsipagasis läbi ja seekord lennates otsiti mu kohver mõlemas suunas reisides läbi. Kodus on mul veel šampooni-, palsami- ja dušigeelipudelid järel, aga kui need saavad otsa, siis lähen seepide peale üle (Lush ja Nurme seebid on mõlemad päris head).
  • Naistele soovitan epileerimist või vahatamist, sest enamike reiside puhul ei pea raseerimise pärast üldse muretsema☺
  • Metallist žilettide puhul olen kuulnud, et neid lubatakse käsipagasisse, aga ainult ilma terata – neid peab siis kusagilt sihtpunktist hankima. Seega, mina pole väga viitsinud.
  • Lennukis, KEELDU seal pakutavast toidust, sest see tuleb peaaegu alati kahjuliku (nii sulle kui keskkonnale) vahtplastist pakendi või mõne muu plastiku sees. Lühemate reiside puhul võta kaasa oma snäkk (võileib vms) või pikematel reisidel/ootamistel söö lennujaamas korralikus restoranis, kus pole toit pakendatud.
  • KEELDU ka jookidest, mis alati valatakse plastiktopsi sisse ja siis pärast tarbimist visatakse kohe ära. Võta kaasa oma joogipudel, mida saad uuesti veega täita (eeldusel, et sihtkohas on puhas kraanivesi).

Mis on mulle veel raske?

  • Kiirustades õigete valikute tegemine. Reisides on veel eriti lihtne mitte endale ise süüa teha ja haarata suvalisest restoranist take-away või kioskist pakendis šokolaad. Järgmisel korral proovin paremini planeerida ja mitte nende ahvatluste lõksu langeda. Tegelikult on ju eriti tore minna restorani, võtta korraks aeg maha, süüa seal tervislikku toitu korduvkasutatava taldriku pealt ja metallist söögiriistadega.
  • Mugavus. Berliinis on iga nurga peal on kohvik ja lihtsalt tekib tohutu isu sealt kohvi kaasa haarata – eriti kui tead, et istud järgmised tund aega rongis. Ühekordsed kohvitopsid on ühed suurimad reostajad toidumaailmas. Kuigi nad on tehtud paberist, siis nende sisu katab enamasti polüetüleeni (loe: plastik) kiht, mis teeb topsi veekindlaks. Paraku teeb see kohvitopsi taastöötlemise ka väga palju keerulisemaks ja õigesse taastöötlemise punkti jõuavad need haruharva. Lahenduseks on kas nautida kohvi tavalisest keraamilisest tassist või võtta kaasa oma taaskasutatav kohvitops.
Kui tead ka häid nippe pakenditeta ja zero waste reisimiseks, siis loen hea meelega kommentaare☺🌿🌍

Pakendivaba pood Berliinis (Original-Unverpackt)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles