Kuidas säästa, olles organiseeritum ja ostes toitu targalt?

Viimasest postitusest on nüüd mõni aeg möödas, sest kogu aeg on lihtsalt niiiii palju teha! Aga just targa ajakasutusega seoses hakkasin märkama, et võiksin oma elu lihtsustada ja paremini planeerida. Siis jääb rohkem aega lihtsalt elu nautimisele. Lisaks märkasin, et kiirustades ei jaksa ja ei taha mõelda, kust nüüd pakendivabalt midagi osta saab ning nii kipuvadki kõik varasemad suured eesmärgid prügikasti lendama. AGA ma ei anna alla 🙂 Üks asi, mida ma pidevalt teen on see, et hakkan alles õhtul tööl mõtlema, mida süüa teha – see tähendab seda, et

1) mul puudub ülevaade, mis mul täpselt kodus olemas on. See viib selleni, et
2) võin igasugu jama kokku osta ja tihtipeale ostangi topelt, mis juba kodus olemas või
3) arvan, et nt tüümiani mul KINDLASTI on ja ei osta ning kodus saabub pettumus

Esimene samm: vaata üle, mis toiduained kapis on ja ole organiseeritud.

Kõiki ülaltoodud punkte saaks ära hoida veidikese etteplaneerimisega ja olles veidi organized. Aga et mitte ette rutata, siis esimeseks sammuks tegin oma kuivainete sahtlite korrastamise, et oleks täielik ülevaade, mida mul on.

Ostsin sellised toredad sildid, millele saab peale kirjutada kriidiga ja siis hiljem soovi korral ära kustutada ning uuesti peale kirjutada. Hetkel kasutasin vildikaid, mis tulid kleepsudega kaasa, sest kasutan kõik viimseni ära, mis juba olemas. Sorteerisin kõik kuivained purkidesse ja nüüd on küll ülimalt raske midagi kuhugi taha nurka lükata või ära unustada.

Teine samm: nädala menüü planeerimine vastavalt kodus olevatele toiduainetele.

Pean tunnistama, et see on mulle väga raske. Olen harjunud lihtsalt õhtul poest läbi jooksma. Aga nüüd tegin nädala menüü ära, mis hõlmaks ka seda, et saan õhtused jäägid järgmisel päeval tööle kaasa võtta. Miks see hea on?

  1. Teen kord nädalas suuremad shoppingud ära vastavalt menüüle – ajasääst!
  2. Väldin üleliigsete asjade ostmist ja impulssoste – rahasääst!
  3. Kodus ei jää (loodetavasti) ükski toiduaine taha nurka seisma ja ei jää ootama halvaksminemist.
  4. Aitab toituda tervislikumalt, sest let’s face it – kiired ja planeerimata eined ei ole alati kõige tervislikumad, sest lähtuvad mugavusest + tühi kõht tahab lihtsalt MIDAGI SÜÜA!

Mõeldud – tehtud. Läksin oma poenimekirja, karpide ja riidest kottidega turule. Olin nii meeldivalt üllatunud kui ka veidike pettunud. Väga meeldiv osa oli see, et kõik müüjad olid väga vastutulelikud, kui soovisin toitu oma kotti/karpi. Natuke pettusin, sest paraku paljusid asju ei saa ikkagi lahtiselt osta isegi turult. Aga usun, et see on ainult aja küsimus (või ma lihtsalt ei oska veel õigetest kohtadest osta), sest pakendivaba elustiili austajaid tuleb aina juurde 🙂

Olgem positiivsed ja shoppa Pakendivabalt! 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles