Keeldu

Kui hakkasin pakendivaba eluviisi vastu huvi tundma, siis sain aru, et just keeldumine on heaoluühiskonnas kõige keerulisem. Igal pool jagatakse tasuta pastakaid, kilekotte ja muud nänni. Eriti just jõulude ajal tuuakse meile ekstra palju selliseid kingitusi – erinevaid snäkke, tasse, käterätikuid, kalendreid, märkmikke, mälupulki, akupankasid, kõrvaklappe jne jne. Ja need kõik on muidugi tohutute kingipakendite sees, millega pole pärast midagi peale hakata. Kingitused on muidugi väga toredad, aga olen avastanud, et me ei jõua neid eales ära tarbida ja pigem on see nagu uus kohustus süüa-juua-kasutada neid asju, mis on meile kingitud. Samamoodi tundub meile, et pidevalt peab ostma uusi riideid, jalanõusid, kotte, ehteid, kosmeetikat, kodupuhastusvahendeid, koju nipsasjakesi (need on ju nii ilusad). KEELDU enamikest asjadest, sest sul ei ole neid tegelikult vaja!

Kingitustest keeldumine võib tunduda ebaviisakas? Eks peab olukorda hindama ja vaatama, kuidas teist inimest mitte solvata. Bea Johnsoni Zero Waste raamatus oli väga hea nipp lihtsalt seletada, et ma proovin oma elu lihtsustada ja asju vähendada. See ei ole midagi isiklikku teise poole vastu, aga saadab sõnumi (kasvõi järgmiseks korraks), et meil on asju piisavalt.

Keeldu ka üleliigsetest pakenditest ja uue pahna oma koju ostmisest. Mõtle ja anlüüsi, mida sul tegelikult on vaja ja mida ostad puhtalt meeldimise pärast.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles