5 lemmikut Zero Waste toodet

Eestis on üks eriti vinge blogi ja instagram Nullkulu.ee, kust leiab palju ägedaid ideid ja mõtteid, kuidas nullkulu eluviisi poole püüelda. Nende lehtede autoriks imearmas Maryliis. Kuigi oleme tutvunud vaid väga põgusalt, saan aru, et Maryliisi jaoks on keskkonna teemad väga tähtsad. Ta õpib hetkel Tartus tekstiilikunsti ning elab koos oma kass Rääbuga Tartus mõnusat #nullkulu stiilis elu 🙂

Niisiis, panime pead kokku ja arutasime, et millised on meie meelest 5 kõige lemmikumat Zero Waste toodet, mis on keskkonnasõbralikud ja lihtsustavad meie elu.

Siit tuleb Maryliisi TOP 5:

 1. Väike klaaspurk. 

  “Mul on mitmeid lemmikuid klaaspurke – suuri, väikeseid, eriti madalaid ja laiu. Klaaspurgid pole minu jaoks pelgalt moosi hoiustamiseks vaid hoopiski mugavad lahendused erisorti toimetuste jaoks. Klaaspurkidesse pakin ma toitu kooli või tööle kaasa, ma joon neist kuuma teed või serveerin nendega külalistele magustoite. Tihti leiab mu käekotist ühe kaanega klaaspurgi. Sinna saab laatadelt osta kaasa trühvleid ja kooki, juua konverentsil vett. Muidugi leiavad purgid kasutust minu kuivainekapis, kus neil on hoiustamisefunktsioon. Näiteks praegu kapiustest sisse vaadates näeb silm purke koos kaerehelveste, riisijahu, maitsepärmi, beluga läätsede, päevalilleseemnete ja paljude muude kuivainetega. Klaaspurgid on igati toredad ja ilma nendeta ma kindlasti mitte ei saaks. Minu kõige-kõige armsam purk on keskmise suurusega ja ühtlaselt suure avausega. Tolle puhul on hea just see, et seda on hõlbus puhastada kui ka väljanägemine on sel tassi ja purgi vahepealne.”

 2.  Taskurätik

  “Paberist rätikud nina nuuskamiseks kuivatavad ebameeldivalt nahka. Pealegi olen ma kahe käega korduvalt kasutatavate tarbeesemete poolt. Taskurätt on kõige lihtsam samm nullkulu poole. Minu isiklik taskurätik on valge ja puuvillane, ühes nurgas tagasihoidlik pits. Ostsin selle täiesti uue ilmega Paavli kaltsukast. Tollal muidugi oli rätte kolm – nad olid ilusasti komplektis. Ajaga olen aga kaks kahjuks ära kaotanud. No mis teha, nad on ju pidevalt kasutuses olnud. Rätid on olnud truud kaaslased kinos, haiglas, sünnipäevapeol, juuksuris, turul, mustikal. Igal pool kus liigun mina, liigub minuga kaasas üks rätt!”

 3. Tahke šampoon

  “Kirjutasin hiljuti postituse kuidas ma katsetasin Diomina tahkeid šampoone ja palsameid. Olen nüüdseks kasutanud neid mõned kuud ja pean ütlema, et šampooniga olen enam kui rahul. Lisaks heale sisule on tahtket šampooni metallkarbis lihtne käsitleda. Seda eriti reisile, trenni või spasse minnes. Minul on tänu sellele toredale avastusele küll üks mure vähem.
  Postitust saab lugeda lähemalt « SIIT »

   

 4.  Riidest õhukesed väikesed kotid

  “Tavatarbija suurimaid prügikastisisu kasvatajad on toiduainepakendid. Minu jaoks on just nendega võitlemisel kõige parem abivahend ei miski muu kui korduvalt kasutatav kott. Selliseid väikeseid kotte on mul mitmeid erinevaid – mõned sõlmitavad, teised jälle kroogitavad. On suuri ja on päris väikeseid. Olen oma kotiga vist ostnud kõike – herneid, soola, maasikaid, küpsiseid, kummikomme, nööpe, vaha, loomatoitu jne jne. Minu kotikogus on ligikaudu 15 isendit.”

 5.  Käsnkõrvitsast nuustik

  “Olen kaua otsinud nõude pesemiseks svammi, mis ei eritaks mikroplastikut, mida saaks komposteerida, mis kestaks kaua, oleks valmistatud kohalikult, mille materjal oleks jätkusuutlik ja hõlbus toota. Lisaks sellele kõigele on oluline ka nuustiku kasutajamugavus. Olen katsetanud tõepoolest väga erinevaid abivahendeid nõude pesemisel – nuustikuid sisalist, džuudist, linast, puuvillast, konjackist, merikäsnast, ümbertöödeldud polüestrist, tselluloosist, kookoskiududest jne. Oma mure lahendamiseks otsustasin midagi ise ette võtta. Tehtud sai kuhjaga uurimistööd, testitud prototüüpe ja veelkord katsetatud ja katsetatud ja katsetatud. Õnneks aga kandis minu töö vilja ja valmis sai tehtud esimesed käsnkõrvitsast nuustikud. Nad lahendavad kõik minu murekohad, tegemata milleski järelandmisi. Käsnkõrvitsast nõudepesusvammi eelistan arvatavasti elu lõpuni klassikalisele roosale või sinisele sünteetilisest materjalist nuustakale.”

Kui oled huvitatud ka minu TOP 5 Zero Waste lemmiktoodetest, siis loe edasi Maryliisi blogist: nullukulu .ee
Ja ka tema INSTAGRAMIST leiab alati väga uut ja põnevat materjali, nii et stay tuned!

Millised on Sinu lemmikud Zero waste tooted?

 

4 kommentaari

 1. Mind väga huvitab, kust neid käsnkõrvitsast nuustikuid võiks leida. Kas ma saan õigesti aru, et kui nende eluiga läbi, saab need panna komposti?

 2. IHerbis on ka toredaid kookoskiust švamme müügil, aga kahjuks kaasneb sellega postikulu ja loomulikult transport kaugelt. Olen neid tellinud, kui tellin vitamiine vm toidulisandeid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Tagasi üles