Sellest lehest

Hello! Olen Grete ja sain selle lehe tegemiseks inspiratsiooni täiesti tavalisest elust ja igapäevategemistest. Vaatasin, kuidas päev-päevalt prügikasti tuleb aina tihedamini välja viia, kõik asjad on meeletutes (plastik)pakendites ja samas selle kõige mõjust keskkonnale räägitakse väga vähe. Kannatajateks on kahjuks meie ookeanid, sealsed elanikud, meie ise ning lõppkokkuvõttes kogu planeet.

Samas ma ei usu, et peaksime minema tagasi koobastesse elama – loobuma kõikidest mugavustest ja hakkama absoluutselt kõiki asju ise kodus valmistama. Me oleme siiski 21. sajandi inimesed ja olen täiesti veendunud, et praeguste plastikust toodete ja -pakendite jaoks on olemas asendused. Läbi postituste tahaksingi teile tutvustada erinevaid viise, kuidas elada mõnusat elu edasi, kuid samas oluliselt vähendada oma plastikutarbimist.

Enamasti kõige jaoks on jube olemas keskkonnasõbralikud alternatiivid:

  • Toit
  • Kodukoristus
  • Riiete pesemine
  • Riiete, jalanõude ja ehete ostmine
  • Enesehoolitsus (sh kosmeetika)

Mõni teema on Eestis teistest keerulisem, sest meil pakendivabad poed praktiliselt puuduvad. See tähendab, et näiteks toidu osas ei ole meil väga palju valikuid. Kuid oma ostudega saame me iga kord hääletada, milliseid tooteid me soovime ning tootjad võtavad seda kuulda.

Stay tuned!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.